Two of the unbeaten teams at the U-18 Six Nations Festival in Cork go head to head tomorrow at Musgrave Park when Scotland and England clash at 2.30pm.
England have been impressive in victories over Italy and France while the Scots have overcome Ireland and France in their two games.
England coach Alex Sanderson said he had picked a strong team to take on Scotland.
"Scotland are certainly on a high at the moment. They have a real momentum going and they are enjoying their success. I know there is real optimism in their camp at the moment so this is going to be a really big challenge for us."
Scotland manager Euan Kennedy said it would a tough game for his side.
"England are a team in good form and they are unbeaten all season so this is going to be a big challenge for our boys. We are confident we have picked a team who can do a job in Musgrave Park but it's going to be tough."
England Under 18
1 Joe Marler (Richmond College & Harlequins)
2 Jamie George (Haileybury & Saracens)
3 Mako Vunipola (Millfield & Bristol Rugby)
4 Tom Holmes (Sandbach & Sale Sharks)
5 James Gaskell (Sandbach & Sale Sharks)
6 Joe Trayfoot (Epsom College & Harlequins)
7 Jacob Rowan (Bradford GS & Leeds Carnegie)
8 Alex Gray (Barnard Castle & Newcastle Falcons)
9 Sam Harrison (John Cleveland College & Leicester Tigers) 10 Rory Clegg (Barnard Castle & Newcastle Falcons)
11 Will Hurrell (Wyggeston & QE1 Coll Leicester Tigers)
12 Tom Homer (Milton Abbey & London Irish)
13 Tom Casson (Sedbergh & Sale Sharks) C
14 Sam Smith (Cranleigh & Harlequins)
15 Tom Catterick (Barnard Castle & Newcastle Falcons)
Replacements:
16 Lee Imiolek (Myerscough College & Sale Sharks)
17 David Blackwell (Hartpury College & Gloucester Rugby)
18 James Currie (Millfield & Bath Rugby)
19 Joe Quinn (St Wilfred's School & Leeds Carnegie) 20 Rob Milligan (Rugby School & Northampton Saints)
21 Joe Barker (QEGS Wakefield & Leeds Carnegie)
22 Jordi Pasqualin (The King's School Gloucs & Gloucester Rugby)
23 Freddie Burns (Bath College & Bath Rugby)
24 Andy Forsyth (QEGS Wakefield & Leicester Tigers)
25 Christian Wade (RGS High Wycombe & London Wasps)
26 Jack Wallace (RGS High Wycombe & London Wasps)
Scotland U18
1 Nicky Little (Hawick)
2 Alun Walker (Musselburgh)
3 Craig Owenson (Musselburgh)
4 Grant Gilchrist (Stirling County)
5 Robert Harley (West of Scotland)
6 Jason Hill (Stirling County)
7 Michael Maltman (Musselburgh)
8 Stuart McInally (George Watson's College) captain
9 Alex Black (Prince Henry's School)
10 Ross Aitken (Bell Baxter/Howe of Fife)
11 Tom Brown (Edinburgh Academy)
12 Alex Dunbar (Annan)
13 Alex Blair (Edinburgh Academy)
14 Max Learmonth (Berwick),
15 Sam Hughes (Merchiston Castle School).
Replacements:
16 Mungo Strachan (Fettes College)
17 Andrew Fraser (York)
18 Ross Sutherland (Sandbach)
19 Russell Weir (Merchiston Castle School)
20 Michael Tait (Kelso Quins)
21 Jamie Harris (Merchiston Castle School)
22 Rory Drummond (Bell Baxter HS)
23 Seumas MacKenzie (Murrayfield Wanderers)
24 Luke Pettie (Gala Wanderers)
25 Callum Connor (Bradford Grammar)
26 Andrew Fraser (York)
27 Michael Fedo (Bell Baxter/Howe of Fife)